Lidé si obecně potrpí na svém živobytí. Na jeho celý průběh, od plánování barvy těch nejlevnějších ručníků až po koupi honosného bytu nebo domu. Ale jak tedy správně začít? Nejlepší cestou je začít si rovnou spořit na výstavbu domu nebo žít do posledních chvílí u milovaných rodičů?
Většina lidí začíná s pronájmem u klasického obyčejného bytu. Také to není špatné, ale podle ekonomických odborníků je ovšem výhodnější koupě bytu. Ano, budete si muset vzít hypotéku hned
na „rozjezdu“ vašeho života, ale rozhodně se vám to v budoucnu vyplatí. Byt bude po pár letech váš
a nemusíte se strachovat, že by vás někdo třeba vystěhoval či sprostě vyhodil.
Dům bych řešila až po vlastnictví bytu, kdy budeme vědět, že je byt absolutně vaším majetkem. Nějaký ten čas bychom v něm pobyli a až bychom sehnali stálou práci a plánovali bychom rodinu, pak teprve nastane ta chvíle, kdy bychom se měli pustit do hledání ideální oblasti pro bydlení a započít výstavbu vysněného domu.
S kým ale sdílet domácnost? Jaký je ideální počet osob? Většina lidí žije v nějakém počtu pospolu, jak už studenti, tak i dospělí a důchodci. Jednak je to lepší kvůli výši samotného nájmu a necítíte se osaměle. Minimálně by měli být dva lidé spolu a takový průměrný počet osob na jeden byt jsou čtyři osoby. Číslo čtyři je symbolem rodiny. Rodinu si ale vybíráte vy sami, není to o tom, s kým máte stejnou krev, nýbrž koho milujete a nedokázali byste se bez něj obejít a on bez vás. Rozhodně byste měli bydlet s někým, komu důvěřujete na sto procent, kdo je spolehlivý a koho máte nade všechno rádi.
Osamostatnit se a vůbec sehnat si byt a být schopen se o sebe sám postarat, žít na vlastní pěst není jednoduché, ale jednou to přijít musí. Dříve nebo později to pozná každý z nás, ať už chce nebo ne. Když nám s tím někdo pomůže, tak jsme vděčni, i za tu sebemenší laskavost ve vykročení do života.