Pokud má člověk jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, má nejednou těžký úděl. Protože někdo takový si musí odpírat třeba i naprosto běžné věci a vyčleňovat se tak ze společnosti a strádat.
Může tomu tak být, ale také nemusí. Protože i takovému jedinci se nabízí východisko, umožňující mu nastalou situaci zvládnout. A sice nebankovní hypotéka, tedy půjčka, na niž dosáhne i celá řada více než problematických žadatelů. O těch bezproblémových už ani nemluvě.
Proč je tomu tak?
V první řadě proto, že ten, kdo chce podobnou půjčku získat, potřebuje nemovitost, již by mohl dát do zástavy. Protože její poskytovatel, nebankovní společnost, touží jako každý po jistotě, že se jí půjčené peníze vrátí, a tudíž chce mít záruku v této podobě. V podobě nemovitosti, jež by jí případně propadla, kdyby se dlužník neměl ke splácení. Ale nikdy jindy.
Dát tu nemovitost do zástavy nepředstavuje žádný problém. Člověk ji totiž může i nadále užívat stejně jako doposud, pouze je úředně zaznamenáno, že je tato v zástavě. Nic víc.
Kromě toho musí žadatel mít alespoň minimální prokazatelné příjmy, postačující k tomu, aby bylo možno splácet alespoň ty nejnižší představitelné splátky. Což ale rozhodně nejsou žádné velké peníze.
A jak už tomu tak bývá, sehrává i zde svou roli registr dlužníků, v němž však v tomto případě žadatel nějaký ten záznam mít může. Pouze tento nesmí signalizovat, že dotyčný nebude schopen i ochoten dostát svým závazkům.
Je-li vše v tomto ohledu v pořádku, nemusí se člověk strachovat a může si o tuto hypotéku požádat. Protože žádost v podobě jediného vyplněného online formuláře a jednoho jediného e-mailu s několika snímky nemovitosti určenými k posouzení oprávněnými osobami není věru ničím nezvladatelným, to dokáže skoro každý levou zadní, jak se říká.
O vše ostatní už se postará poskytovatel a žadatel má potřebné peníze na účtu záhy. A může je použít na cokoliv.